Adres, ul. Lipowa 1, 11-200 Bartoszyce
Numer telefonu, 89 762 17 20
Gala Wolontariatu 2024: uhonorowano 13 osób z Powiatu Bartoszyckiego

Gala Wolontariatu 2024: uhonorowano 13 osób z Powiatu Bartoszyckiego

W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu, podczas której wyróżniono ponad 100 osób z całego terenu Powiatu Bartoszyckiego. Wśród wyróżnionych znalazło się 13 wyjątkowych osób, którzy za swój nieoceniony wkład w rozwój lokalnych społeczności i działalność na rzecz innych otrzymali tytuł Wolontariusza-Wolontariuszki roku 2024 Powiatu Bartoszyckiego.

Laureatami zostali mieszkańcy Powiatu Bartoszyckiego, reprezentujący różne dziedziny wolontariatu – od pomocy osobom starszym i wsparcia dzieci, po działania na rzecz ochrony środowiska i organizację wydarzeń kulturalnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się zarówno młodzi wolontariusze, jak i osoby z wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu innym.

Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego, Paweł Wójcik, podkreślił znaczenie wolontariatu w budowaniu silnej i solidarnej społeczności. – Dzięki takim osobom jak wy nasz powiat staje się miejscem bardziej przyjaznym i otwartym. Jesteście inspiracją dla nas wszystkich – powiedział w swoim wystąpieniu.

Galę uświetniły występy lokalnych artystów, którzy przygotowali program artystyczny dedykowany wolontariuszom.

Piękne anioły, które otrzymali Wolontariusze i Wolontariuszki Roku przygotowane zostały przez Annę Baran z Środowiskowego Domu Pomocy w Bartoszycach.

WOLONTARIUSZKI i WOLONTARIUSZE 2024 ROKU POWIATU BARTOSZYCKIEGO

Mariusz Michalec – zgłoszony przez Koło Gospodyń Wiejskich Łabędzianki z Łabędnika. Sołtys sołectwa Łabędnik, osoba empatyczna, pracowita i dyspozycyjna. Mariusz pomaga wielu osobom poświęcając na to większość swojego czasu, pozyskał paczki żywnościowe dla mieszkańców sołectwa, zorganizował zbiórkę darów dla osób poszkodowanych w powodzi. Dba o estetykę wsi integrując przy tym mieszkańców. Jest aktywnym strażakiem OSP oraz organizatorem wielu akcji charytatywnych.

Agnieszka Gach – zgłoszona przez Stowarzyszenie Wiosna organizatora szlachetnej Paczki. Agnieszka jest wieloletnią wolontariuszką Stowarzyszenia Wiosna. Co roku z całym sercem angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu powiatu bartoszyckiego.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aneta Leśkiewicz – zgłoszona przez Hufiec ZHP Bartoszyce. Aneta to wieloletnia instruktorka hufca w Bartoszycach. Od zawsze angażuje się w akcje charytatywne na terenie miasta Bartoszyce czy Górowa Iławeckiego. Jako instruktorka hufca promuje patriotyczne postawy wśród młodzieży, wspiera drużyny i drużynowych na terenie całego powiatu. Zawsze można na nią liczyć.

Milena Rybak – to uczennica klasy IV Oddziału Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim. Jako wolontariuszka angażowała się w liczne działania społeczne, takie jak organizowanie międzypokoleniowych spotkań świątecznych dla seniorów na Boże Narodzenie i Wielkanoc w Domach Pomocy Społecznej w Worynach i Kamińsku. Współorganizowała akcje charytatywne, w tym „Szlachetna Paczka”, oraz udział w dniach dawcy szpiku DKMS. Regularnie uczestniczy w takich inicjatywach, jak zbiórki karmy dla zwierząt, czytanie dzieciom, loterie fantowe oraz zbiórki na rzecz inicjatyw fundacji Mary’s Meals. Aktywnie pomagała w organizacji wydarzeń szkolnych, m.in. w jasełek, dni otwartych szkoły oraz wieczorku poetycko-muzycznego.

Anatol Jachna – to uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. Anatol jest uczniem bardzo zaangażowanym w życie szkoły i klasy. Mając na względzie ideę wolontariatu wspiera młodszych kolegów udzielając im korepetycji w nadrabianiu szkolnych zaległości.

Magdalena Bukowska – zgłoszona przez Koło Gospodyń Wiejskich SPINACZ w Wiewiórkach. Magdalena to pełna pasji i empatii młoda mieszkanka Górowa Iławeckiego, która mimo swojej choroby i trudności pomaga innym na wielu płaszczyznach. Magdalena jest Wolontariuszem: fundacji DKMS od 11 lat – rejestracja dawców, Fundacji Małych Serc – szydełkowanie ośmiorniczek dla wcześniaków, prowadzi grupę szydełkową oraz warsztaty gdzie uczy szydełkowania np. w szkołach czy domach seniora, tworzy maskotki na szydełku dla chorych dzieci, oraz dzieci, która czekają na przeszczep organu.

Oliwia Pierzchanowska – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Oliwia to osoba o niezwykłej empatii, zaangażowaniu i oddaniu dla działań na rzecz innych. Od początku swojej edukacji aktywnie angażuje się w działalność wolontariacką. Oliwia aktywnie uczestniczy  w  realizacji zadań Szkolnego Klubu Wolontariatu, a  od września 2024r. pełni funkcję uczniowskiego Lidera Szkolnego Klubu Wolontariatu. W bieżącym roku szkolnym zainicjowała oraz  współorganizowała szereg przedsięwzięć wolontariackich na terenie szkoły i miasta m.in.: obchody Światowego Dnia Wolontariusza, akcja charytatywna „Podziel się podręcznikiem”, akcja charytatywna „Zakręcona nakrętka”, akcja „Uśmiechnij się”.

Grzegorz Olszanicki – Przewodniczący Szkolnego Klubu Wolontariatu „ Promieniści” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Grzegorz jest niezwykle pracowity, swoją energią zaraża innych do działania, pełen pasji, nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia. W każdej sytuacji można na niego liczyć. Nigdy nie zadaje pytania „dlaczego”, tylko „kiedy i co jest do zrobienia”. Wrażliwy na potrzeby innych, chętnie podejmuje działania, bierze udział w różnych szkoleniach i rozwija się na różnych płaszczyznach. Grzegorz brał udział m.in. w sprzątaniu zapomnianych grobów przy ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach, był organizatorem akcji „ Młodzież dzieciom”, zbiórki słodyczy, przygotowywał paczki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kinkajmach.

Dorota Haraf – to doświadczona nauczycielka i pedagog. Pracuje z młodzieżą od 33 lat. Jest organizatorką projektów, podejmuje różnorodne działania mające na celu kształtowanie postawy obywatelskiej młodzieży. Podejście Doroty koncentruje się na angażowaniu młodych ludzi w życie społeczne, rozwijaniu ich umiejętności społecznych. Prowadzi warsztaty dotyczące podstaw demokracji, praw człowieka oraz obowiązków obywatelskich. Organizuje projekty edukacyjne, w których uczniowie badają różne aspekty życia obywatelskiego. Nawiązuje współpracę ze stowarzyszeniami, fundacjami, urzędami oraz innymi instytucjami w celu realizacji wspólnych inicjatyw obywatelskich. Organizuje spotkania z lokalnymi liderami, politykami, przedsiębiorcami, aby młodzież mogła bezpośrednio z nimi rozmawiać i poznawać ich perspektywy dotyczące działań obywatelskich. Zachęca młodzież powiatu bartoszyckiego do uczestnictwa w wolontariacie na rzecz lokalnej społeczności, co pomaga rozwijać empatię i odpowiedzialność społeczną. Koordynuje projekty wolontariackie, takie jak pomoc w domach dziecka, akcje ekologiczne czy wsparcie dla osób starszych

Małgorzata Kozieł – zgłoszona przez Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach „Pasja” od początku istnienia stowarzyszenia służy swoją pomocą oraz zawodową wiedzą. Nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Małgorzata jest osobą życzliwą, uczciwą, sprawiedliwą i odpowiedzialną. Działa na rzecz ponad 100 dzieci i ich rodziców.

Piotr Krzysztof Czaplicki – zgłoszony przez Stację Joannitów. Piotr jest wolontariuszem w stacji Joannitów od momentu jej powstania na terenie gminy Bartoszyce. Aktywnie włącza się w akcje charytatywne służąc swoją pomocą i wsparciem. 

Marlena Sófczyńska – zgłoszona przez Koło Gospodyń wiejskich „Jagódki” z Łojd. Marlena jest osobą uprzejmą, gotową nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy. Marlena jest koordynatorem stacji Joannitów od ponad 2 lat. Pomaga osobom chorym i z niepełnosprawnościami. Bierze udział w akcjach charytatywnych.

Natalia Szkoła – zgłoszona przez Stowarzyszenie „Nasze Miasto”. Natalia jako aktywna członkini stowarzyszenia ,,Nasze Miasto’’ działa od prawie 2 lat na rzecz lokalnego środowiska współorganizując cykl osiedlowych spotkań na rzecz mieszkańców Bartoszyc  pn: ,,Zwariowane Blokowiska’’. Natalia skutecznie angażuje społeczność lokalną do wspólnych działań. Doskonale rozumie, że siła mieszkańców leży we współpracy, dlatego wie jak budować silne więzi międzyludzkie. Wydarzenia na ,,blokowiskach’’ również dzięki Natalce zyskały swoją znaczącą wartość. Zamiłowanie Natalii do rękodzielniczych robótek znalazło odzwierciedlenie na osiedlowych eventach. Pozytywna energia, bardzo dobry kontakt z odbiorcami wydarzeń, kreatywność, otwartość, cierpliwość, elastyczność i sumienność- to cechy, które charakteryzują Natalię.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informacje