Podczas sesji Rady Powiatu Bartoszyckiego radni podjęli decyzje dotyczące oceny pracy Zarządu za ubiegły rok. Zarząd Powiatu otrzymał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z wykonania budżetu. Co najważniejsze, obie uchwały zostały podjęte w pełni jednogłośnie.
Sesja absolutoryjna to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu samorządowym. To moment, w którym radni rozliczają ubiegłoroczne działania Zarządu, analizują realizację budżetu oraz oceniają, jak zarządzano publicznymi środkami i realizowano ważne dla mieszkańców inwestycje.
Pierwszym ważnym punktem porządku obrad była debata nad „Raportem o stanie Powiatu Bartoszyckiego za 2025 rok”. Dokument ten stanowi szczegółowe podsumowanie działalności Zarządu w poprzednim roku – obejmuje m.in. realizację polityk, programów, strategii oraz uchwał Rady Powiatu. Raport przedstawił Paweł Wójcik, Wicestarosta.
Po zakończeniu dyskusji radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem Zarządowi wotum zaufania. Kolejnym krokiem było głosowanie nad absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Głosowanie nad absolutorium również zakończyło się jednomyślnością.
Po ogłoszeniu wyników głosowania Elżbieta Zabłocka, Starosta Powiatu w imieniu całego Zarządu podziękował radnym za tak wysoką ocenę dotychczasowej pracy. – Dziękuję za ten wynik, to dla nas zobowiązanie do dalszej, intensywnej pracy. Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium pokazują, że potrafimy współpracować i wspólnie dążyć do celów, które poprawiają jakość życia naszych mieszkańców. Dziękuję wszystkim radnym za merytoryczny dialog, a pracownikom Starostwa i jednostek organizacyjnych za codzienne zaangażowanie w realizację naszych planów – podkreślił Starosta.















