Szanowni interesanci ,
Uprzejmie informujemy , że zmieniły się reguły komunikacji elektronicznej pomiędzy urzędem a interesantem. Interesanci , którzy chcą złożyć do urzędu elektroniczny wniosek lub pismo, powinni posiadać aktywny adres do e-Doręczeń.
Od 1 stycznia 2026 r. zmieniły się zasady wysyłania dokumentów elektronicznych do urzędów . Platforma ePUAP przestała być głównym kanałem komunikacji.
Z dniem 1 stycznia 2026 r. podstawowym i obowiązkowym kanałem komunikacji elektronicznej pomiędzy urzędem a interesantem stały się e-Doręczenia.
Koniec okresu przejściowego dla ePUAP
31 grudnia 2025 r. skończył się ustawowy okres przejściowy. Oznacza to, że od 1 stycznia 2026 r. platforma ePUAP przestała być narzędziem do załatwiania większości spraw .
Skutki prawne przesyłanych pism
Pisma wniesione do Starostwa po 31 grudnia 2025 r. ,za pośrednictwem ePUAP, co do zasady nie wywołują skutków prawnych. Dokument wysłany w ten sposób może zostać uznany za niewniesiony. Ma to istotne znaczenie dla zachowania terminów w prowadzonych postępowaniach .
Podstawowym systemem służącym do korespondencji elektronicznej stał się system e-Doręczeń.
Ta usługa zapewnia dowody wysłania i odebrania korespondencji, które są równoważne z listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru.
Szczegółowe informacje na temat e-Doręczeń dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/e-doreczenia














