Często słyszymy, że na coś jest „za wcześnie” albo „już za późno”. Nasze kolejne gościnie są żywym zaprzeczeniem tych stereotypów. To kobiety, które wzięły odpowiedzialność za własną wizję świata i – niezależnie od etapu życia, na którym się znajdują – codziennie przesuwają granice tego, co możliwe.
Prezentujemy kolejne panelistki, które wezmą udział w Konwencie Kobiet 15 marca 2026 r.
Magdalena Hoffleit, Przewodnicząca Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet

Przewodnicząca Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet, radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Członkini Zarządu Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie, Ambasadorka Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, nauczycielka historii, opiekunka projektów międzynarodowych dla młodzieży oraz wolontariuszka KOTSpotted Mrągowo.
Barbara Wyłudek, Wiceprzewodnicząca Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet

Wiceprzewodnicząca Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet, prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS. Od 2017 roku inicjatorka i koordynatorka Warmińsko-Mazurskiego Centrum Praw Kobiet – instytucji wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy i dyskryminacji. Prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS.
Trenerka WenDo – absolwentka I Akademii Treningu WenDo w Krakowie.
Maria Januszczyk, Wiceprezeska ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt

Wiceprezeska ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt, doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauk prawnych, wykładowczyni akademicka, trenerka rzecznictwa pro-zwierzęcego. Autorka publikacji naukowych oraz informatorów prawnych dla służb zaangażowanych w ochronę zwierząt. Prowadzi szkolenia dla urzędniczek i urzędników oraz funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji. Od 2025 r. ekspertka międzynarodowego zespołu prawniczek i prawników World Anima.















