11 czerwca był dniem wyjątkowym dla całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Placówka świętowała jubileusz – 50-lecie działalności.
Pół wieku historii to doskonała okazja do podsumowań. Przez te wszystkie lata dom zmieniał się i rozwijał, ale jego misja pozostała niezmienna – bycie bezpieczną przystanią dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.
Dom Pomocy Społecznej w Szczurkowie to nie tylko mury, ale przede wszystkim pełen empatii personel. Przez dekady placówka była i jest stabilnym miejscem pracy dla 280 pracowników. Stała się także ostatnim zawodowym przystankiem dla 17 emerytów, którzy stąd odeszli na zasłużony odpoczynek. Obecnie zespół tworzą 23 osoby, które każdego dnia dbają o dobrostan i bezpieczeństwo podopiecznych.
– Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 50 lat współtworzyli historię domu – pracownikom za ich trud i serce wkładane w codzienną pracę, a mieszkańcom za zaufanie – powiedział podczas uroczystości Paweł Wójcik, wicestarosta.






















