Na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach odbyły się obchody XXXV rocznicy powołania Straży Granicznej.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, formacji mundurowych oraz zaproszeni goście, celebrując trzydzieści pięć lat profesjonalnej służby w ochronie granic Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników Straży Granicznej.
Po zakończeniu nabożeństwa odbyła się uroczysta akademia, będąca okazją do wręczenia wyróżnień i awansów, odznaczeń oraz podziękowań za codzienny trud i zaangażowanie.
Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego dr Paweł Wójcik w imieniu władz powiatowych przekazał na ręce
gen. bryg. SG dr Daniela Wojtaszkiewicza, Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz wszystkich funkcjonariuszy wyrazy szacunku i uznania. Podkreślił, jak kluczową rolę dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu oraz całego kraju odgrywa formacja, szczególnie w obliczu współczesnych wyzwań geopolitycznych.
W dowód uznania za dotychczasowe partnerstwo, Wicestarosta dr Paweł Wójcik odebrał z rąk Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bezledach okolicznościową statuetkę oraz pamiątkowy medal, będące podziękowaniem za wzorową współpracę Powiatu Bartoszyckiego z Placówką SG w Bezledach.
Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej z okazji ich święta życzymy bezpiecznej służby, satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
























