Następstwem ostatnich zmian w Zarządzie Powiatu Bartoszyckiego były wybory uzupełniające do Prezydium Rady Powiatu. W wyniku głosowania radnych, funkcję Wiceprzewodniczącej Rady objęła Małgorzata Derbin-Paszkowska.
Konieczność przeprowadzenia wyborów pojawiła się po tym, jak dotychczasowy Wiceprzewodniczący Rady, Piotr Stapaj, został wybrany na członka Zarządu Powiatu Bartoszyckiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, łączenie funkcji w zarządzie oraz prezydium rady nie jest możliwe, co wymusiło obsadzenie wakującego miejsca.
Radni powiatowi w głosowaniu tajnym zdecydowali, że obowiązki Wiceprzewodniczącej powierzone zostaną radnej Małgorzacie Derbin-Paszkowskiej. Jej kandydatura uzyskała wymagane poparcie 14 radnych.














