Za nami wyjątkowy dzień. II Konwent Kobiet przeszedł do historii jako wydarzenie pełne merytorycznych dyskusji, rozmów przy kawie i praktycznej wiedzy. Kobiety spotkały się, aby rozmawiać o wpływie kobiet na otaczającą nas rzeczywistość oraz zadbać o własne zdrowie i dobrostan.
Wydarzenie otworzyła Starosta Powiatu Bartoszyckiego, Elżbieta Zabłocka, która od lat udowadnia, że kobieca ręka w samorządzie to gwarancja empatii i skuteczności.
W panelach dyskusyjnych poruszono wiele ciekawych tematów. Senatorka Jolanta Piotrowska oraz posłanka na Sejm RP, Katarzyna Królak, podzieliły się doświadczeniami z pracy na szczeblu krajowym. Natomiast o wyzwaniach i sukcesach w samorządzie lokalnym rozmawiały Elżbieta Zabłocka oraz Marta Kamińska (Wójt Gminy Barciany).
Niezwykle inspirujący był panel „Jestem, działam, zmieniam świat w każdym wieku”, w którym Magdalena Hoffleit i Barbara Wyłudek (przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet) oraz Maria Januszczyk (prezeska Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt) pokazały, że pasja i chęć pomocy nie mają metryki.
Ważnym punktem programu była prezentacja I Bartoszyckiej Księgi Kobiet Zwykłych i Niezwykłych – BARTOSZYCZANKI, którą przybliżyła animatorka Ewa Pisarska. To piękny hołd dla mieszkanek powiatu. Oprawę artystyczną dopełniła rozmowa z fotografikiem Tomaszem Pisarskim o poruszającej, emocjonalnej i kobiecej wystawie „Okiennice”.
Druga część spotkania skupiła się na regeneracji i świadomości ciała. Anna Burzyńska (fitoterapeutka) podpowiedziała, jak naturalnie odzyskać energię po zimie, Michał Zieliński (fizjoterapeuta) przeprowadził przez tajniki „Świadomego ciała”, a Mirosława Król i Małgorzata Mocarska zainspirowały publiczność do zrobienia pierwszego kroku ku szczęściu z kijami Nordic Walking.
Zwieńczeniem Konwentu było losowanie upominków. Zanim Starosta Elżbieta Zabłocka przystąpiła do losowania, głos zabrała dr n. med. Dorota Brodowska-Adamusiak, która wyjaśniła znaczenie diagnostyczne markera nowotworowego CA-125. Voucher na badania był jednym z upominków, które można było wylosować.
Dzięki hojności partnerów, uczestniczki mogły wygrać biżuterię, kosmetyki, książki. Całość spotkania poprowadziła Dorota Warakomska, dziennikarka i trenerka wystąpień publicznych.
Każda prelegentka i prelegent otrzymali filiżankę wykonaną przez lokalną artystkę Magdalenę Bobek z Kandyt.




























































