Adres, ul. Lipowa 1, 11-200 Bartoszyce
Numer telefonu, 89 762 17 20
Odważna, Świadoma, Skuteczna – relacja z II Konwentu Kobiet w Bartoszycach

Odważna, Świadoma, Skuteczna – relacja z II Konwentu Kobiet w Bartoszycach

Za nami wyjątkowy dzień.  II Konwent Kobiet przeszedł do historii jako wydarzenie pełne merytorycznych dyskusji, rozmów przy kawie i praktycznej wiedzy. Kobiety spotkały się, aby rozmawiać o wpływie kobiet na otaczającą nas rzeczywistość oraz zadbać o własne zdrowie i dobrostan.

Wydarzenie otworzyła Starosta Powiatu Bartoszyckiego, Elżbieta Zabłocka, która od lat udowadnia, że kobieca ręka w samorządzie to gwarancja empatii i skuteczności.

W panelach dyskusyjnych poruszono wiele ciekawych tematów. Senatorka Jolanta Piotrowska oraz posłanka na Sejm RP, Katarzyna Królak, podzieliły się doświadczeniami z pracy na szczeblu krajowym. Natomiast o wyzwaniach i sukcesach w samorządzie lokalnym rozmawiały Elżbieta Zabłocka oraz Marta Kamińska (Wójt Gminy Barciany).

Niezwykle inspirujący był panel „Jestem, działam, zmieniam świat w każdym wieku”, w którym Magdalena Hoffleit i Barbara Wyłudek (przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Rady Kobiet) oraz Maria Januszczyk (prezeska Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt) pokazały, że pasja i chęć pomocy nie mają metryki.

Ważnym punktem programu była prezentacja I Bartoszyckiej Księgi Kobiet Zwykłych i Niezwykłych – BARTOSZYCZANKI, którą przybliżyła animatorka Ewa Pisarska. To piękny hołd dla mieszkanek powiatu. Oprawę artystyczną dopełniła rozmowa z fotografikiem Tomaszem Pisarskim o poruszającej, emocjonalnej i kobiecej wystawie „Okiennice”.

Druga część spotkania skupiła się na regeneracji i świadomości ciała. Anna Burzyńska (fitoterapeutka) podpowiedziała, jak naturalnie odzyskać energię po zimie, Michał Zieliński (fizjoterapeuta) przeprowadził przez tajniki „Świadomego ciała”, a Mirosława Król i Małgorzata Mocarska zainspirowały publiczność do zrobienia pierwszego kroku ku szczęściu z kijami Nordic Walking.

Zwieńczeniem Konwentu było losowanie upominków. Zanim Starosta Elżbieta Zabłocka przystąpiła do losowania, głos zabrała dr n. med. Dorota Brodowska-Adamusiak, która wyjaśniła znaczenie diagnostyczne markera nowotworowego CA-125. Voucher na badania był jednym z upominków, które można było wylosować.

Dzięki hojności partnerów, uczestniczki mogły wygrać biżuterię, kosmetyki, książki. Całość spotkania poprowadziła Dorota Warakomska, dziennikarka i trenerka wystąpień publicznych.

Każda prelegentka i prelegent otrzymali filiżankę wykonaną przez lokalną artystkę Magdalenę Bobek z Kandyt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informacje